Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Doktor Saygın Micozkadıoğlu

Liseyi T.E.D Ankara Kolejinde tamamladıktan sonra , 1986-1992 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesini bitirdi. 1992 yılında İrlanda Dublin'de  National Children  Hospital'da görev yaptı.

Mecburi hizmetini Tokat Erbaa'da yaptı.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Doktor Saygın Micozkadıoğlu 1993 yılında Tıpta Uzmanlık Sınavında 'TUS' başarısı nedeniyle Dr. Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde kadın-doğum bölümünü kazandı.

1997 yılında Dr. Zekai Tahir Burak Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde uzmanlık sınavını başarı ile vererek, Kadın Doğum Uzmanı oldu.

1998-1999 yıllarında Şırnak Askeri Hastanesinde Tabip Teğmen olarak Askeri görevini üstün başarı belgesi ile tamamladı.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Doktor Saygın Micozkadıoğlu 1993-2003 arasında Dr. Zekai Tahir Burak Eğitim Araştırma Hastanesi'nde Perinatoloji 'Normal ve riskli gebelikler',Menopoz, jinekoloji 'Nisaiye' bölümlerinde asistan eğitimlerinden sorumlu olarak görev  aldı.

Aynı dönemde Ankara'daki Özel Hasvak Hastanesi'nin Kadın Doğum bölümünün şefliğini yaptı.

2003-2007 yılları arasında Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi Kadın Doğum Bölümü'nün kuruluşunun her aşamasında aktif şekilde yer aldı.

Özellikle perinatoloji, yüksek riskli gebelik, menopoz, jinekoloji ve ürojinekoloji 'idrar problemleri' bölümlerinin kurulmasında etkin rol aldı.

Ameliyathane ve doğumhane bölümlerinin kurulmasında projelendirme aşamasından itibaren aktif olarak görev almıştır.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Doktor Saygın Micozkadıoğlu Perinatoloji, menopoz jinekoloji ve ürojinekolojik stres incontinans 'idrar kaçırma' konularında ve gerekli cerrahi operasyonlarda ileri derecede tecrübe sahibidir.

2003-2007 yıllarında Kadın-Doğum Asistan Baş Sorumlusu görevi nedeniyle Asistanların pratik ve teorik 'operasyon, ameliyat' eğitimlerini düzenledi.

Aynı dönemlerde, operasyonel ve hizmet içi çok sayıda çalışmada bulundu.

Uluslar arası ve ulusal birçok seminerlere, kongrelere ve workshop'lara katıldı. Kabul görmüş çok sayıda poster, tebliğ ve bilimsel yayınları bulunmaktadır.

  • 2006 yılında, Avrupa Birliği tarafından desteklenen 'Kadın Sağlığı, Adolesan Sağlığı ve Aile Planlaması ile ilgi olarak bilincin yaygınlaştırılması' konularındaki projeyi kazanan ekipte etkin rol almıştır.
  • 2007 yılının Ocak Ayında tamamlanan bu projeyi ANAÇEV 'Anadolu Çağdaş Eğitim Vakfı' adına yürütülen grupta etkin rol aldı.
  • Çok iyi derecede İngilizce bilen Saygın Micozkadıoğlu, özel  ilgi alanı arasında yer alan Vajinal Estetik operasyonları konusunda, Labioplasti İç  Dudak Operasyonu ve Vajina Daraltma Operasyonlarında ihtisaslaştı, ayrıca bu alanda çeşitli eğitimler verdi.
  • Vajinismus 'Ağrılı İlişki' rahatsızlığı sebebiyle tedaviye gelen hastalarının sorunlarını çözdükten sonra gebelik takiplerini yapıp, doğumlarına katıldı.

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Doktor Saygın Micozkadıoğlu Şu anda İstanbul'daki Vajinismus Tedavi Merkezimizde Vajinismus Tedavisi,Kadın Doğumla ilgili her konuda ve Genital Estetik  hizmetlerini vermektedir.


Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Jinekolog Op. Doktor Saygın Micozkadıoğlu